Jaką dietę wybrać?

Nieprzemijający trend na szczupłą sylwetkę sprawia, że na rynku jest coraz więcej diet, wspomagających odchudzanie. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jaką jednak dietę wybrać jeśli próbujemy już tak wiele razy i efekty dalej nas nie zadowalają? Warto w takim przypadku zasięgnąć porady specjalisty dietetyka, który obliczy dokładnie nasze dzienne zapotrzebowanie na kalorie i na tej podstawie racjonalnie dobierze posiłki do naszego trybu życia. Możesz także spróbować samodzielnie walczyć z nadmiernymi kilogramami.

Najpierw dieta oczyszczająca

Przed przystąpieniem do właściwej diety odchudzającej, warto na samym początku zastosować dietę oczyszczającą, Podczas tej diety wprowadź tzw. dni płynne, podczas których będziesz spożywać tylko płyny – czy to w postaci napojów, czy też zdrowych koktajli, które dodadzą Ci zapasu wody i nieco obkurczą żołądek. Taką dietę stosuj co ok. 4 dni przez pierwsze 2-3 tygodnie odchudzania.

Ogranicz spożywane kalorie

Kiedy przejdziesz już do właściwego etapu odchudzania, najważniejsze jest aby ograniczyć ilość spożywanych kalorii. Musisz jeść poniżej Twojego dziennego zapotrzebowania, bo tylko wtedy zostaną uruchomione rezerwy tłuszczowe i zaczniesz spalać tkankę tłuszczową – a o to przecież właśnie chodzi w odchudzaniu.

Pozytywne nastawienie i entuzjazm

Może brzmi banalnie, ale to niezwykle ważne podczas odchudzania. Musisz uwierzyć, że możesz schudnąć i wiedzieć po co to robisz. Najlepszą motywacją powinno być to, że poczujesz się lepiej i robisz to wyłącznie dla siebie, a nie dlatego bo musisz. środki na odchudzanie

Related Posts