Kto dzwoni?

Nawet jeśli nasza księga telefoniczna jest zapisana doszczętnie, na pewno nie posiadamy numerów do wszystkich ludzi, którzy żyją na naszym świecie. Czasem zastanawiamy się zatem, kto dzwoni, jeśli na tapecie głównej komórki pojawia się nieznana kombinacja liczb. Najczęściej w takich chwilach najzwyczajniej odrzucamy telefon, bo nie lubimy kontaktować się z obcymi ludźmi. Niemniej jednak jeżeli obcy nam numer zadzwoni ponownie, zechcemy sprawdzić, kto może być jego właścicielem. A jak to sprawdzimy?

Nie musimy na początku lecieć na policję, skoro przecież nie zawsze obce telefony tworzone są przez oszustów. Czasem nieznajomy numer telefonu może należeć do członka naszej obszernej rodziny, który po prostu wymienił telefon komórkowy lub zmienił dotychczasowego operatora. A jeżeli posiadamy dostęp do Internetu, sami ustalimy bez problemów, kto dzwonił. Powinniśmy po prostu wklepać nieznany numer do popularnej wyszukiwarki lub od razu zrobić użytek ze strony, która interesuje się testowaniem oraz opisywaniem różnych numerów. Ona tylko powie nam samym, co to za numer oraz do kogo on prawdopodobnie należy. Wtedy sami ustalimy, czy chcielibyśmy odebrać tajemniczy telefon.

Najczęściej jednak możemy odbierać także i takie niepokojące połączenia. Jeżeli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy przez przypadek zablokować połączenie przyjaciela, jaki potrzebuje naszej porady.

Related Posts