Źródło: https://magsteron.pl/

Siemens TP 1200 Comfort to seria funkcjonalnych paneli operatorskich, działających w systemie automatyki SIMATIC. Urządzenia należące do tej rodziny produktowej doskonale nadają się do zadań związanych z wizualizacją obiektów oraz zadawaniem ich parametrów, a także kompleksową obsługą informacji procesowych. Panele operatorskie z serii TP 1200 Comfort znacząco usprawniają komunikację użytkownika z wyposażeniem sprzętowym, podnosząc wygodę, szybkość oraz wydajność realizowanych operacji.

Czym się charakteryzują panele operatorskie Siemens TP 1200 Comfort?

Siemens TP 1200 Comfort jest jedną z najbardziej zaawansowanych wersji paneli operatorskich tego producenta. W zestawieniu z innymi generacjami HMI działającymi w systemie SIMATIC, modele należące do tej kategorii dysponują większym zakresem funkcji i są prostsze w obsłudze. Do ich zalet należy również znacząco podniesiona energooszczędność, co w połączeniu z dostępnością wielu zabezpieczeń w dużym stopniu zwiększa komfort użytkowania w środowisku przemysłowym. Panele te mają ponadto kompaktową konstrukcję, przez co doskonale sprawdzają się w różnych obszarach.

Wygoda użytkowania

HMI z tej serii są bardzo wygodne w użytkowaniu, ponieważ posiadają intuicyjne przyciski funkcyjne z diodami LED. Dane można szybko wprowadzać za pomocą klawiszy, ma duże znaczenie w przypadku obsługi urządzenia w rękawiczkach. Aplikacje da się wgrywać do systemu za pośrednictwem standardowych przewodów, a zapasowe kopie danych automatycznie zapisywać na karcie micro SD. Użytkownik może szybko i dowolnie definiować ustawienia zintegrowanego interfejsu Ethernet, a także łatwo transferować dane do zastępczych urządzeń. Niemałą zaletą paneli operatorskich TP 1200 Comfort jest również ich całkowita kompatybilność elektromagnetyczna, niezależnie od regionu świata.

Related Posts